piątek, 23 stycznia 2015

"eleWator" - szczeciński kwartalnik literacko-kulturalny

Interesujesz się literaturą? Chcesz być na bieżąco z nowościami wydawniczymi? Śledzisz wydarzenia kulturalne? Jesteś miłośnikiem sztuki? Jeśli tak, to zainteresuje Ciebie „eleWator” - szczeciński kwartalnik literacko-kulturalny.


Fot. Estera Zoc-Firlik


Każde wydanie tego periodyku ma swoją myśl przewodnią, dominantę tematyczną, która determinuje treść. Nie zawęża to wcale pola manewru, przeciwnie generuje różne punkty widzenia ujęte w całym bogactwie gatunkowym wszystkich rodzajów literackich. Lektura kwartalnika pozwala na czytelniczą podróż pomiędzy analizą porównawczą a krótką formą prozatorską. W jednej chwili szukamy odpowiedzi z autorem artykułu, w drugiej zastanawiamy się czy posłuchać sugestii recenzenta i kupić omawianą książkę.
Z eleWatorem współpracują zarówno uznani pracownicy polskich uniwersytetów, ale również wszelkiej maści artyści (pisarze, malarze, graficy, muzycy). Do stałych współpracowników należą między innymi Edward Balcerzan, Anna Frajlich czy Artur Daniel Liskowacki, co już samo w sobie jest stosowną wizytówką.

Jeśli zatem poszukujesz lektury pobudzającej intelektualnie, wskazującej nowe możliwości interpretacyjne dzieł zaliczanych już do klasyki, łakniesz nowin z pogranicza sztuk to warto sięgnąć po szczeciński magazyn o znaczącej nazwie „eleWator”.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witam serdecznie na stronie Miasta Pudełek. Będzie mi miło, jeśli podzielisz się ze mną swoim zdaniem, wyrazisz opinię o poście, a może wskażesz inną, ciekawą perspektywę :) Do miłego następnego ;)