poniedziałek, 9 lutego 2015

Escape Room w Szczecinie

Escape the Room to coraz bardziej popularna gra zespołowa, która całkiem niedawno przeniknęła na grunt polski. W Szczecinie, o ile mi wiadomo, mamy tego typu rozrywkę w dwóch miejscach: na Niepodległości w budynku Odzieżowca i na Wojska Polskiego między Jagiellońską a Placem Zgody. Miasto Pudełek miało okazję bawić się na piątym piętrze Odzieżowca, gdzie znajduje się również laserowy labirynt. I choć nie udało się wyjść z pokoju przed czasem, to była to naprawdę fantastyczna zabawa.

O co dokładnie chodzi? Uczestnicy gry są zamykani w pokoju (ja byłam w pomieszczeniu nazwanym Scherlock Holmes) i mają sześćdziesiąt minut na to, żeby znaleźć klucz otwierający drzwi. Klucz jest bardzo starannie schowany a prowadzą do niego różnego rodzaju wskazówki. Gra opiera się przede wszystkim na logicznym myśleniu oraz współpracy uczestników. Bardzo łatwo przegapić pewne znaki, które nie są widoczne na pierwszy rzut oka, czasami nawet można mylnie zinterpretować poszlaki. Liczy się więc również spostrzegawczość, wszystko bowiem może okazać się wskazówką.

Trzeba również narzucić sobie pewien ład w uszeregowaniu zdobytych informacji, gdyż łatwo zgubić wątek i utknąć w martwym punkcie. Wtedy można skorzystać z podpowiedzi Mistrza Gry (który zresztą wyjaśnia reguły oraz monitoruje postępy uczestników). O podpowiedź można poprosić dwa razy, a reszta zależy  od naszego sprytu, umiejętności łączenia w całość skrawków układanki, a także analitycznego myślenia.

Co mi się podoba to poziom gry – nie jest zbyt łatwy, zmusza do myślenia i do działania pod presją czasu. Zabawa intryguje i wciąga, lecz także podsyca ambicje. Niestety nie mogę więcej zdradzić, żeby nie zepsuć Wam zabawy i nie naprowadzić na trop ;)
Polecam Escape Room, bo to świetna forma spędzenia czasu, angażująca szare komórki i integrująca towarzystwo. Mi się bardzo podobało i pewnie jeszcze kiedyś tam wpadnę.


Przypominam, że do 10 lutego do godziny 12 można jeszcze wysyłać smsy na Miasto Pudełek w konkursie Blog Roku 2014. Treść smsa to T11852 (pisane bez spacji) a numer, na który należy go wysłać to 7122. Dochód z smsów zostanie przeznaczony na Fundację Dzieci Niczyje.

2 komentarze:

  1. ile czasu zajęło wam wyjście z Sherlocka? :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Niestety godzinę, wypuścił nas Mistrz Gry ;)

      Usuń

Witam serdecznie na stronie Miasta Pudełek. Będzie mi miło, jeśli podzielisz się ze mną swoim zdaniem, wyrazisz opinię o poście, a może wskażesz inną, ciekawą perspektywę :) Do miłego następnego ;)