sobota, 4 lipca 2015

Poznaj swój region - lipcowe wyzwanie Miasta Pudełek


Lipiec to idealny miesiąc na letnie wypady w związku z tym nowe wyzwanie Miasta Pudełek to: „Poznaj swój region”. Ważne jest poznawanie miasta poprzez przemierzanie jego ulic, zwrócenie uwagi na detale, odwiedzanie miejsc dotąd nieznanych, ale czasem łatwiej coś dostrzec poprzez kontekst – w tym wypadku przez oddalenie.

Odpowiednia perspektywa to tylko pośredni cel lipcowego wyzwania. Przede wszystkim chodzi o to, żeby lepiej poznać region, w którym mieszkamy. Dlatego w lipcu zachęcam Was do wypadów poza miasto. Może to być sąsiednia miejscowość, może to być niewielka wioska, może to być coś niepozornego, o czym wcześniej nie pomyśleliście. Może to być miejsce, które już dawno chcieliście zobaczyć albo ktoś Wam gorąco polecał, ale jakoś dotąd się nie składało, nie było po drodze. Po to te wyzwanie.

Dla mnie osobiście ważne jest odkrycie tych punktów na mapie, których nie dostrzegałam. Dzięki wyzwaniu mam nadzieję lepiej poznać nasze województwo, ale również je wypromować. Nie stawiam sobie żadnych założeń – jedyne kryterium to pełna swoboda i wakacyjna spontaniczność.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witam serdecznie na stronie Miasta Pudełek. Będzie mi miło, jeśli podzielisz się ze mną swoim zdaniem, wyrazisz opinię o poście, a może wskażesz inną, ciekawą perspektywę :) Do miłego następnego ;)