Pokazywanie postów oznaczonych etykietą promocja. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą promocja. Pokaż wszystkie posty

wtorek, 15 stycznia 2013

Ambasadorzy Szczecina poszukiwani!


Miasto Pudełek to skromna inicjatywa o małym zasięgu, ale z dużym ładunkiem emocjonalnym. Każdy kolejny „nawrócony” to ogromny sukces w budowaniu pozytywnego wizerunku Szczecina. Spokojnie, nie jestem nawiedzoną, egzaltowaną trzpiotką biegającą po mieście w różach i bezmyślnie wydającą z siebie ochy i achy. Po prostu nie cierpię narzekania i zawodzenia oraz uwag, które zasadzają się na założeniu, że wszystko w Szczecinie jest do d**y. Nie zamierzam wylewać pomyj na miasto, w którym z własnej, nieprzymuszonej woli mieszkam.

Źródło: szczecin.eu

Podkreślam często, że to MIESZKAŃCY TWORZĄ MIASTO, TO MY BUDUJEMY JEGO MARKĘ. Podobne przesłanie mają działania promocyjne Urzędu Miasta. Stąd kampania „Szczecin_z całego serca polecam AMBASADOR”. Jej bohaterami są sami mieszkańcy, którzy poprzez swoją aktywność promują miasto na zewnątrz. Wśród ambasadorów znalazły się takie osoby, jak Monika Pyrek, Henryk Sawka czy zespół Big Fat Mama. Oprócz osób publicznych w minionym roku do akcji mogli włączyć się „zwykli” szczecinianie. Ponad czterysta osób wyznało za co lubi Szczecin, a kilkunastu z nich znalazło się na bilbordach w całym mieście.

Źródło: szczecin.eu






Inną formą dialogu z mieszkańcami, a także sposobem promocji jest Szczecin Aloud – blog miejski tworzony przez kilkunastu szczecińskich blogerów. Wśród nich jestem i ja, kontynuując swoją pudełkową misję ;-). To platforma wypowiedzi nie tylko o Szczecinie, ale i o naszych pasjach, odkryciach, przemyśleniach. To subiektywne spojrzenie na miasto, to wgląd w życie jego mieszkańców. Warto dodać, że Szczecin Aloud to pierwszy taki blog, nie znajdziecie podobnego w innym mieście. Co ważne, bierze udział w konkursie na Bloga Roku 2012 w kategorii Lifestyle, możecie więc na niego głosować.
Brak więzi, tożsamości i wiedzy oraz negacja nie zbuduje pozytywnego wizerunku miasta. Zacznijmy najpierw od siebie. Podejmijmy wysiłek, żeby lepiej poznać Szczecin. Wyrażajmy się poprzez pracę czy pasję. Pomagajmy sobie wzajemnie. Twórzmy więź i klimat. Dbajmy o nasze miasto. Jeśli jest akcja, to i reakcja musi być. Nic się samo nie dzieje. Zmieniając swoje nastawienie zmienimy jakość swojego życia, ale i sposób, w jaki postrzegają nas inni. Tym samym mimowolnie staniemy się ambasadorami Szczecina.